Badania Termowizyjne instalacji oraz budynków


Firma WATERM od lat zajmuje się techniką grzewczą. Doświadczenie nauczyło nas wykrywać i unikać wielu problemów, nim te wynikną podczas projektu.

Wiemy, że profesjonalny montaż systemu to tylko część sukcesu. Ostatecznie, dla klienta najważniejsze jest jak wydajna jest instalacja w praktyce. Na to, oprócz odpowiedniego planu, montażu oraz doboru urządzeń, wpływ będą miały także czynniki konstrukcyjne budynku, takie jak:

-szczelność konstrukcji
-przepuszczalność cieplna okien, ścian, dachu itp.
-strata ciepła związana z wentylacją grawitacyjną itp.
-odporność budynku na czynniki zewnętrzne

Dbamy o komfort naszych klientów, chcemy by ciepło dostarczane przez systemy grzewcze pozostawało z nimi jak najdłużej i kosztowało jak najmniej, dlatego zachęcamy do przeprowadzenia z nami profesjonalnego badania termowizyjnego.

Oferujemy usługi badania termowizyjnego budynku oraz instalacji grzewczych.

Sprawdzenie termicznej wydajności budynku bezpośrednio przekłada się na EKONOMIĘ użytkowania- tym mniej ciepła „ucieka” z budynku- tym mniejszego ogrzewania wymaga.
Takie badanie pozwoli:

-dokładnie zlokalizować miejsca utraty ciepła
-sprawdzić przepuszczalność cieplną konstrukcji
-określić, jakie działania należy podjąć by zwiększyć wydajność budynku
-uczynić krok w stronę ekologii, w myśl zasady "myśl globalnie, działaj lokalnie", ograniczając utratę ciepła, zmniejszymy zapotrzebowanie na jego produkcję.

Systemy techniki grzewczej, np. wodne i elektryczne ogrzewanie podłogowe, czy systemy przeciwoblodzeniowe, a nawet standardowe grzejniki wymagają sprawdzenia, zarówno tuż po instalacji, jak okresowo (serwis, diagnoza przed modernizacją).
Szczelność, odpowiednie ciśnienie, przepływ itp. to podstawowe czynniki wpływające na poprawne działanie instalacji. Jednak jedynie badanie termiczne instalacji pozwala:

-sprawdzić wydajność instalacji
-zbadać tępo nagrzewania się instalacji i pomieszczeń
-sprawdzić, czy grzanie jest równomierne
-zdiagnozować elementy instalacji wymagające modernizacji lub wymiany

W nowoczesnym budownictwie popularne stają się tzw. Budynki Pasywne, czyli takie, których konstrukcja nie pozwala na wydostawanie się ciepła. Jest to budownictwo idealne i ekologiczne, gdyż pozwala użytkownikowi na dokładną kontrolę temperatury pomieszczeń. Niestety nawet inwestycja w odpowiednie materiały, ocieplenie i okna z górnej półki nie gwarantują szczelności cieplnej, kiedy nie zostaną odpowiednio zamontowane- często okazuje się, że ciepło ucieka z budynku w dużej ilości nawet przez małe „luki”.

Wykrycie takich niedoskonałości jest możliwe tylko z pomocą badania termowizyjnego.

Celem budownictwa pasywnego jest zastąpienie tradycyjnego systemu ogrzewania, na rzecz rozwiązań skupionych na zatrzymaniu ciepła w budynku. Firma WATERM specjalizuje się w planowaniu i montażu nowoczesnych systemów dogrzewania powietrza oraz wentylacji i rekuperacji, do tego gwarantując badanie termiczne, po ich rozruchu.

Skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy badanie termiczne, doradzimy i wspólnie zapewnimy nowy standard i wydajność cieplną Twojego budynku.

Polska
WATERM
 
 


Liczba wyświetleń strony: 999